Zastal zdemolował Enisey

4 miesiące temu | 18.06.2024, 17:11
Zielonogórski Enea Zastal BC zdemolował Enisey Krasnojarsk. Zielonogórska drużyna wygrała prawie czterdziestoma punktami! Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 117:79.

W czwartek, 11 marca, zielonogórska drużyna dokonała wyczynu historycznego. Przede wszystkim, było to najwyższe zwycięstwo w całej historii naszych występów w lidze VTB - mieliśmy 38 punktów przewagi. Po drugie, zdobyliśmy 117 oczek, to najwyższy rezultat w historii klubu w rozgrywkach VTB, oraz najwyższy wynik w całej lidze VTB w tym roku. Po trzecie - mieliśmy 34 asysty. To również najwyższy wynik spośród tych, które osiągaliśmy w ciągu kilku lat gry w tych zagranicznych rozgrywkach, to również rekord tego sezonu w lidze VTB - żadna drużyna nie podawała w tym roku tak dobrze, jak my w meczu z Eniseyem.

Trzy kwarty były totalną dominacją Enei Zastalu BC (pierwsza, druga oraz czwarta). Jedynie w trzeciej kwarcie goście z Krasnojarska umieli nawiązać walkę z maszyną trenera Tabaka, ale nie pomogło im to w szczególny sposób - odrobili w ciągu dziesięciu minut jedynie jeden punkt.

Doskonały mecz zagrał po raz kolejny Rolands Freimanis, który jest niekwestionowanym liderem naszej drużyny.

- Od samego początku graliśmy bardzo agresywnie, zmotywowało nas bardzo długie spotkanie z trenerem po meczu z Parmą Perm. Po tym spotkaniu mieliśmy świetny trening, na którym wreszcie widzieliśmy, że znów "zaskoczyło" nam w defensywie. Odzyskaliśmy swoją tożsamość. Spodziewałem się, że wygramy, ale nie myślałem, że aż tak wyraźnie - powiedział po meczu Łotysz.

Dumny ze swojej drużyny był trener Tabak, czego wyraz dał na pomeczowej konferencji prasowej.

- Potraktowaliśmy rywala poważnie i zagraliśmy z całych swoich sił. Naprawdę podobało mi się z jakim szacunkiem podeszliśmy do drużyny z Krasnojarska. To był pierwszy raz, kiedy po zmianie składu zagraliśmy defensywną koszykówkę, z taktycznego punktu widzenia to coś specjalnego - powiedział uwielbiany przez kibiców Coach Tabak.