Zastal Enea ujarzmił Tsmok

4 miesiące temu | 18.06.2024, 16:17
Zielonogórska drużyna wygrała w niedzielny wieczór z Tsmokami Mińsk 89:75.

Dla Zastalu Enei BC to było pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach VTB United League. Z bilansem 1-4 zielonogórska ekipa zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli.

Mecz w pigułce: Od samego początku można było odnieść wrażenie, że Zastal Enea BC gra pewnie i bezproblemowo kontroluje spotkanie. Nie było to tak mocne uderzenie jak w poprzednim meczu z Anwilem, ale zielonogórzanie już po kilku minutach utrzymywali prowadzenie na poziomie sześciu/ośmiu punktów przewagi. W drugiej kwarcie Tsmoki solidnie postraszyły Zastal Eneę BC - od stanu 31:19 zanotowali run 11:0 i prawie zrównali się z gospodarzami. Tu można zakończyć pochwały dla zespołu gości - od tego momentu to zielonogórzanie nadawali ton rywalizacji i stopniowo oddalali się od gości z Mińska. Warto zaznaczyć, że Tsmoki nie prowadziły w tym meczu ani przez sekundę.

Zielonogórski bohater: Geoffrey Groselle. Wybrany po tym meczu do najlepszej piątki kolejki w lidze VTB. Geoffrey trafił swoje pierwsze dziesięć (!) rzutów z gry. Pomylił się dopiero w jedenastej próbie, choć kilka sekund później ponownie trafił do kosza. Mecz skończył z fenomenalnym wynikiem 11/12 trafionych rzutów z gry, zebrał do tego cztery piłki i miał 25 punktów "efficiency". Nie sposób przejść również obojętnie obok występu Iffe Lundberga - Duńczyk rzucił 18 punktów i zabrakło mu tylko jednej asysty do "double-double".

Niespodzianka: Cecil Williams. Zastąpił w tym meczu Janisa Berzinsa i wywiązał się ze swojej roli doskonale. Zdobył 15 punktów, trafił 5/6 rzutów z gry (w tym trzy trójki), miał trzeci w zespole wskaźnik "efficiency" (21).

Punkty: Groselle 23, Lundberg 18, Freimanis 17, Williams 15, Richard 8, Ponitka 5, Reynolds 3.