Wygrywamy w Gliwicach! [RELACJA]

4 miesiące temu | 18.06.2024, 18:02
Enea Zastal BC Zielona Góra odnosi 17. ligowe zwycięstwo. Nasi koszykarze pokonali zespół z GTK Gliwice 89:82.

Przebieg meczu: Zielonogórzanie wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, jednak gospodarze wrócili do meczu już w drugiej odsłonie, którą wygrali 28:22. W trzeciej kwarcie GTK po kontrze zakończonej lay upem Filipa Puta przegrywali już tylko 50:51. Dzięki dobrym akcjom w ataku, głównie za sprawą Jarka Zyskowskiego, nasi gracze schodzili na ostatnią przerwę wygrywając 72:65. W czwartej kwarcie prowadzili już 83:69 i spokojnie dowiezili zwycięstwo do końca spotkania. Choć nie było to wielkie widowisko, należy pochwalić naszą grę na atakowanej zbiórce - mieliśmy aż 19 punktów drugiej szansy przy ledwie 2 punktach gliwczan. Nasza ławka w tym meczu rzuciła 43 punkty.

Warto pochwalić: Jarosław Zyskowski wrócił we wtorek nad ranem do Zielonej Góry po występach w kadrze Polski. Poprosił trenera Olivera Vidina, aby dał mu odpocząć we wtorek. Pojawił się na środowym treningu, po którym od razu wsiadł w autokar. Rzucił 14 punktów, trafił 6 z 10 rzutów z gry, kończąc swoje firmowe sytuacyjne zagrania, na które jeszcze nie znaleźliśmy specjalnego określenia.

Kolejny mecz: 10 marca zagramy z liderem tabeli ze Słupska. Mecz z Czarnymi będzie hitem następnej kolejki!