Puchar Polski jest nasz!

4 miesiące temu | 18.06.2024, 17:07

Enea Zastal BC Zielona Góra zdobył Suzuki Puchar Polski! Podopieczni Żana Tabaka wygrali z zespołem PGE Spójni Stargard 86:73. MVP imprezy został wybrany lider naszego zespołu, Iffe Lundberg.

Choć mecz rozpoczął się od punktów Blake’a Reynoldsa, to większe wrażenie zrobiły dwa wsady Iffe Lundberga z rzędu, po których Enea Zastal BC prowadził już 6:1. PGE Spójnia nie dała jednak za wygraną i od początku zaznaczyła, że też chce zdobyć Suzuki Puchar Polski – już po czterech minutach na tablicy wyników widzieliśmy rezultat 9:9. Po chwili rozpoczął się odjazd zielonogórskiej ekipy. Od tego stanu zdobyła aż szesnaście punktów, przy jedynie siedmiu PGE Spójni.

Druga kwarta to mocne uderzenie zespołu ze Stargardu – dwie trójki trafił Filip Matczak, a zespół trenera Marka Łukomskiego odrobił prawie wszystkie straty. Nie z takich opresji jednak wychodziła nasza drużyna. Po kolejnej minucie wynik brzmiał 35:27, a przewaga wróciła do stanu sprzed rozpoczęcia kwarty. Zawodnicy trenera Tabaka rozpędzali się z każdą sekundą i z każdą akcją – po pierwszej połowie wygrywali aż siedemnastoma oczkami – prowadzili 48:31.

Trzecia część meczu była dla Enei Zastalu BC dość trudna – przez sześć minut gry podopieczni Żana Tabaka zdobyli jedynie pięć punktów, co wykorzystała PGE Spójnia zmniejszając straty do ośmiu oczek. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął tercet Koszarek-Lundberg-Freimanis, który dał odetchnąć naszej drużynie swoimi punktami. Przed ostatnią kwartą przewaga naszej drużyny nadal była bezpieczna i wynosiła trzynaście oczek.

Ostatnia kwarta była pokazem mocnej, fizycznej walki z obydwóch stron. Zarówno zespół PGE Spójni, jak i Enei Zastalu BC nie chcieli odpuścić możliwości zdobycia Pucharu Polski. Ostatecznie górą był zielonogórski klub, który zwyciężył 86:73. Po zakończeniu meczu doszło do dekoracji, a MVP całego turnieju został wybrany Duńczyk Iffe Lundberg.