Przegrana z Lokomotivem

4 miesiące temu | 18.06.2024, 16:03
Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał w Krasnodarze z miejscowym Lokomotivem 76:83.

Pierwsza kwarta zwiastowała emocje - zielonogórska drużyna grała skutecznie i tak jak kilka dni temu zaskoczyła gospodarzy intensywnością gry. W pierwszej kwarcie trafiali przede wszystkim podkoszowi - Groselle i Reynolds. Po dziesięciu minutach publiczność zgromadzona w krasnodarskiej hali była niezbyt zadowolona, ponieważ to zielonogórska drużyna prowadziła 22:20. Niestety, gospodarze w drugiej kwarcie wrzucili drugi bieg i "odjechali" Stelmetowi Enei - trio Crawford, Williams i Kuzminskas świetnie prowadziło grę Lokomotivu, który wygrał tę część meczu 23:12. Po pierwszej połowie Lokomotiv prowadził 43:34.

Druga połowa w wykonaniu zielonogórzan to gra "falami". Stelmet Enea BC kilkukrotnie odrabiał straty, aby po chwili dać znów odjechać gospodarzom. Bardzo skuteczni byli Lundberg, Berzins i Ponitka - to trio wielokrotnie swoimi akcjami rozbijało obronę Lokomotivu i pozwalały zmniejszyć straty naszej drużyny. W pewnym momencie byliśmy bardzo blisko - po punktach Groselle'a traciliśmy do gospodarzy jedynie pięć punktów.

Niestety, to było jedyne na co było stać dziś naszą drużynę. Lokomotiv Kubań Krasnodar ostatecznie zwyciężył w sobotnim meczu 83:76.

Warto zauważyć, że zielonogórska drużyna chybiła dziś aż czternaście rzutów osobistych (46% skuteczności w tym elemencie gry). Możemy się tylko zastanawiać, co by było gdyby...