Premierowe zwycięstwo Enei Zastalu BC

4 miesiące temu | 18.06.2024, 17:30

Premierowe zwycięstwo Enei Zastalu BC Zielona Góra w Energa Basket Lidze w sezonie 2021/2022! Podopieczni trenera Vidina wygrali ze Śląskiem Wrocław 81:71.

Pierwszy mecz ligowy w sezonie 2021/2022 rozpoczął się od wysokiej skuteczności Enei Zastalu BC. Świetne pierwsze minuty Apicia przełożyły się na znaczne prowadzenie zielonogórzan. W połowie kwarty Serb miał już na koncie siedem oczek, a podopieczni trenera Vidina prowadzili ponad dziesięcioma oczkami. Niestety, dalsza część kwarty należała do graczy z Wrocławia i choć David Brembly swoimi trzema trójkami próbował „szarpać”, to Śląsk odrobił prawie wszystkie straty i po dziesięciu minutach wynik brzmiał 21:18.

Drugą kwartę od dwóch celnych rzutów wolnych rozpoczął Jarosław Zyskowski. Chwilę później duet Frazier-Apić zaprezentowali zielonogórskiej publiczności potężnego alley-oopa, a hala CRS wybuchła okrzykiem radości tak głośno po raz pierwszy od prawie roku. Niestety, ponownie w druga część kwarty należała do Śląska, który wyszedł na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu. Do końca połowy oba zespoły grały punkt za punkt i choć zielonogórzanom udawało się kilkukrotnie doprowadzać do remisu, to wrocławianie zawsze potrafili ponownie znaleźć drogę do kosza Enei Zastalu BC. Na parkiecie niesłychanie skuteczny był Apić, który w 17 minut zdobył 19 punktów i miał 8 zbiórek.

Kolejne dziesięć minut zaczęło się odmiennie - tym razem to Śląsk od początku przejął inicjatywę, podpieczni trenera Mijovicia zdobyli pięć oczek z rzędu i wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Pierwsze punkty dla zielonogórzan dopiero po trzech minutach gry zdobył Devoe Joseph. Jeśli sytuacja się odwraca to całkowicie - teraz to Enea Zastal BC gromił gości w drugiej części trzeciej kwarty - drużyna z Zielonej Góry zanotowała run 23:4 (!) i prowadziła 65:54.

Czwarta kwarta była nieco odmienna, po konsultacji z trenerem Mijoviciem Śląsk grał dużo lepiej, nie pozwalał gospodarzom uciec, ale wynik nadal oscylował wokół dziesięciu punktów przewagi Enei Zastalu BC. Gra toczyła się punkt za punkt do samego końca, a ostateczny rezultat spotkania to 81:71.