Dwa zwycięstwa i awans! Relacja ze styczniowego turnieju ENBL

4 miesiące temu | 18.06.2024, 18:41
Dwa mecze i dwa zwycięstwa. To oznacza, że awansowaliśmy do następnego etapu rozgrywek ENBL.

24.01.2023, 18:00

TalTech/Optibet 85
Enea Zastal BC 104

Zaczęliśmy mecz pierwszą piątką w składzie Żołnierewicz, Kutlesić, Zecevic, Hadzibegovic i Pluta. Dość szybko zbudowaliśmy przewagę zaczynając mecz od serii 11:0. Pierwszą kwartę kończymy komfortową przewagą 32:14, a aż czternaście punktów dla naszej drużyny rzuca Alen Hadzibegovic, któremu trener Vidin słusznie dał odpoczynek zmieniając podkoszowego na Tobiasza Dydaka. W drugiej kwarcie utrzymujemy przewagę kończąc kwartę wynikiem 20:20. Drugą połowę potężnymi wsadami zaczyna Alen. Jeden z nich po ładnym podaniu na alley-oop od Michała Pluty. Trzecia kwartę skutecznym buzzerem zza połowy kończy Sebastian Kowalczyk na 82:57.
W czwartej kwarcie warte odnotowania są punkty Michała zza łuku. Gospodarze bombardowali nas trójkami (14 trafień w całym meczu), ale nasz zespół spokojnie wygrał to spotkanie 104:85. Najskuteczniejsi w meczu byli Alen Hadzibegovic (20pkt, 4 zbiórki, 5 asyst i 3 przechwyty). Alen był dziś nie do zatrzymania trafiając wszystkie siedem rzutów z gry i pięć rzutów osobistych. Szymon Wójcik miał 17 pkt i 8 zbiórek, Bryce Alford ochoczo rzucał z dystansu trafiając 3/7 rzutów zza łuku i kończą mecz z 13 punktami. O jeden mniej zdobyli Aleksandar Zecevic i Kareem Brewton. Po stronie gospodarzy najlepiej punktowali Toomas Raadik (16pkt) i Anatoliy Shundel (14pkt). Po wygranej mamy obecnie bilans 3:2 w grupie A.

25.01.2023, 12:00

Siaulai 73
Enea Zastal BC 78

Po zwycięstwie z litewską drużyną 78:73 nasza drużyna awansowała do kolejnej rundy rozgrywek ENBL.

W drugim spotkaniu styczniowego turnieju w Tallinie meczu nie rozegrał nasz kapitan Przemek Żołnierewicz, który zapobiegawczo odpoczywał w tym spotkaniu.
Pierwsza kwarta była dość wyrównana i zakończyła się naszym prowadzeniem 23:20. W tej części meczu przewodził nam Bryce Alford zdobywając 10 punktów i trafiając dwa razy za trzy punkty. Drugą kwartę zaczęliśmy fatalnie i Siaulai znacznie nam odskoczyła po serii 0:12. Po prawie pięciu minutach niemocy z naszej strony to znowu Bryce Alford zaczął zdobywać punkty dla naszej drużyny kończąc do połowy z 19stoma. Do tego dołączył się nasz czarnogórski środkowy Alen Hadzibegović i na koniec pierwszej połowy schodziliśmy ze stratą sześciu punktów do drużyny z Litwy.
Drugą połowę zaczęliśmy serią 17:5 i po trafieniach Alforda, Zecevicia, Dusana Kutlesicia i Sebastiana Kowalczyka. To właśnie dzięki Sebastianowi i jego trzem trafieniom zza łuku wyszliśmy na wysokie ośmiopunktowe prowadzenie na koniec trzeciej kwarty.
Przez całą czwartą kwartę nasza drużyna dzielnie trzymała przewagę. Pojawiły się faule techniczne i Siaulai kilikukrotnie zdołała zbliżyć się do nas na 2 punkty straty. Pod koniec meczu to nasi wysocy gracze (Alen i Szymon Wójcik zdobywali decydujące punkty). Po dobrych akcjach w obronie i przechwycie Alena kończymy mecz zwycięstwem 78:73. To oznacza, że po bilansie 4:2 wychodzimy na pierwsze miejsce w tabeli grupy A i jesteśmy już pewni awansu do kolejnej rundy ENBL. Brawo zawodnicy, brawo trenerzy!

W dzisiejszym meczu świetne zawody rozegrał Bryce Alford, który zdobył aż 30 punktów. Do tego ważne punkty zdobywali Alen Hadzibegovic (13), Sebastian Kowalczyk (11 - wszystkie w drugiej połowie). Do tego Szymon Wójcik zakończył mecz z dorobkiem 10 punktów i mogliśmy też liczyć na dobrą dyspozycję Aleksandara Zecevicia (double double, 11 punktów i 10 zbiórek).

Nasi zawodnicy już dziś wracają do Zielonej Góry, a następnie po odpoczynku zaczynamy przygotowania do bardzo ważnego meczu na wyjeździe w Słupsku 30.01. Chwila zadowolenia i wracamy do pracy. DAWAJ ZASTAL