Bolesna przegrana z Khimkiami

4 miesiące temu | 18.06.2024, 14:27
Khimki wygrywają z zielonogórzanami 100:80. W trakcie meczu urazów doznali Gabe DeVoe i Jarosław Mokros.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:21. Gra gości wyglądała bardzo obiecująco. Markel Starks (8 asysty) co chwilę znajdował swoich podkoszowych w dogodnych pozycjach pod samym koszem. Stelmet Enea BC grał szybko i bez kompleksów przed znacznie bardziej utytułowanym rywalem.

Niestety w drugiej kwarcie do głosu doszli gospodarze, nasi koszykarze stracili pewność siebie w ataku i nie mieli pomysłu, jak zdobywać punkty przeciwko obronie Khimek.

Aleksey Shved ustanowił w tym meczu swój rekord asyst w lidze VTB - rozdał ich aż 15. Stelmet Enea BC nie miał sposobu, jak zatrzymać szalejącego pod obręczami Jordana Mickeya. Trener Igor Jovović skorzystał w tym meczu aż z 11 graczy. Żaden z naszych najważniejszych zawodników rotacji nie przebywał na parkeicie więcej niż 24 minuty.

Zielonogórzanie przegrywali już 34 punktami w trzeciej kwarcie, ale udało im się zmniejszyć rozmiary porażki w czwartej odsłonie. Świetnie grał Gabe DeVoe, który odważnie atakował obręcz.

Niestety podczas próby wsadu został sfaulowany i upadl boleśnie na nadgarstek. Jego występ w środowym meczu przeciwko Anwilowi Włocławek stoi pod dużym znakiem zapytania. Podobnie jak Jarka Mokrosa, który doznał urazu kciuka i w drugiej połowie już nie pojawił się na parkiecie. Czekamy na wyniki badań obu graczy. Więcej informacji podamy wkrótce.

Kolejne spotkanie to hit ekstraklasy, w którym zmierzymy sie z Anwilem Włocławek. Początek meczu już o godz. 17:45. Zachęcamy do kupna biletów.