13 przegrana w sezonie [relacja]

4 miesiące temu | 18.06.2024, 19:19
Przegrywamy trzynaste spotkanie w sezonie. Tym razem z Zielonej Góry zwycięska wyjeżdża drużyna Arriva Polski Cukier Toruń.

Pierwsza kwarta to była niestety totalna dominacja gości. Dzięki świetnej skuteczności z dystansu (aż 7/9) Twarde Pierniki prowadziły po niej aż 38:17. W drugiej części meczu dzięki trójkom nowego kapitana Pawła Kikowskiego i Marcina Woronieckiego udało nam się zmniejszyć lekko stratę do 15 punktów, ale potem goście skutecznie odpierali nasze ataki i pierwsza połowa to wciąż ich wysoka przewaga 59:42.

Dalsza część  wyglądała niestety bardzo podobnie. Goście potrafili zbudować nawet +28 punktów przewagi, ale dzięki krótkiej serii z naszej strony na koniec trzeciej kwarty zniwelowaliśmy stratę do -17 punktów. Reszta meczu była już niestety bez historii. Nie daliśmy rady podejść bliżej do przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 110:89 dla Torunian.

Z naszej strony niezły mecz rozegrali Darious Hall (22 punkty) i Marcin Woroniecki (20 punktów, 4/7 za trzy). Nasz nowy kapitan Paweł Kikowski trafił trzy razy z dystansu, a Aleksander Lewandowski miał 2/3 zza łuku. Swój pierwszy mecz dla naszej drużyny rozegrał Jeriah Horne - zakończył go z 11 punkatmi i ośmioma zbiórkami na koncie.

Goście byli dziś świetni z dystansu trafiając 16/37 rzutów za trzy. Najwięcej trójek - 5, rzucil Trey Diggs, a najlepszym strzelcem był Aljaz Kunc znów grając świetny mecz przeciw naszej drużynie (tym razem 26 punktów, we wrześniu miał ich o dwa więcej).

Po meczu trener zwracał uwagę na potrzebę dojścia do zdrowia sporej liczby zawodników w naszym składzie, który dziś zagrali osłabieni i kontuzajowani. Czekamy na powroty Jana Wójcika i Novaka Musicia (dziś nie zagrał z powodu choroby).

Następny mecz rozegramy w ramach rozgrywek ENBL w naszej hali w środę 17 stycznia o godznie 18:30. Bardzo dziekujemy naszym kibicom za wsparcie w dzisiejszym meczu i liczymy również na Waszą obecność w następnych meczach.